Eurajoen kunnan yleisurheilumestaruuskilpailut keräsivät kaiken ikäistä kilpailijaa

Lämpimässä syyssäässä kilpailtiin Eurajoen kunnan mestaruuksista la 1.9. kunnan liikuntakeskuksessa seuraavin tuloksin:

P4v 40m: 1) Niilo Huuhka 10,0, 2) Aapo Huuhka 10,4, 3) Venni Hakala 11,0, 4) Jonatan Tähtivuori, 5) Miro Viljanen, 6) Niko Miikkulainen, 7) Elias Kortelainen, 8) Vilho Viitanen

T4v 40m: 1) Armi Hakala 11,1, 2) Lumi Lehtimäki 13,0, 3) Seela Ranne 13,2, 4) Uma Kivini, 5) Fanny Viitanen, 6) Laila Pihlajaniemi

P6v 40m: 1) Nooa Näyrä 7,7, 2) Oliver Jaakkola 8,1, 3) Niko Miekanmaa 8,5, 4) Otto Leivo, 5) Aleksi Kortelainen, 6) Urho Ranne, 7) Iivo Kivini, 8) Samu Tuominen, 9) Frans Näyrä

T6v 40m: 1) Hilma Leivo 8,2, 2) Ilona Oikkonen 8,8, 3) Ellen Hakala 9,6, 4) Stella Lehtikangas, 5) Linda Uusi-Marttila 10,0, 6) Laura Lievonen, 7) Lilja Lehtimäki, 8) Jade Komsi, 9) Venla Rautevaara, 10) Emilia Glade, 11) Leea Pihlajaniemi, 12) Mirella Järvinen

P8v 40m: 1) Veeti Korkeakoski 7,8, 1) Veeti Rantanen 7,8 3) Vertti Leivo 7,8, 4) Tuukka Mukkala, 5) Aleksi Kurkinen, 6) Jonatan Nylund, 7) Lassi Lievonen, 8) Severi Salo, 9) Erkka Haanpää

T8v 40m: 1) Alisa Oikkonen 7,7, 2) Fiianna Saarinen 7,9, 3) Lempi Mattila 8,4, 4) Milja Jussila, 5) Milja Huuhka, 6) Ella Åkerström, 7) Isabella Lehtikangas, 8) Milja Jussila, 9) Amanda Salo

P10v 60m: 1) Eevertti Salmi 10,1, 2) Oliwer Isokorpi 10,5, 3) Nooa Jussila 11,0, 4) Artturi Silvennoinen, 5) Arttu Leivo, 6) Liinus Näyrä

T10v 60m: 1) Ellen Kurkinen 10,7, 2) Eveliina Hoikkala 11,5

P12v 60m: 1) Niilo Miikkulainen 10,1, 2) Mikko Niemi 10,3, 3) Arttu Apajasalo 10,8

T12v 60m: 1) Siiri Mattila 9,7, 2) Ronja Jaakkola 9,9, 3) Sini Mikola 10,2, 4) Maiju Mukkala 10,6

P14v 100m: 1) Leevi Lattu 14,5

P12v 600m: 1) Arttu Apajasalo 2.06,3, 2) Mikko Niemi 2.10,8, 3) Niilo Miikkulainen 2.10,8

T12v 600m: 1) Sini Mikola 2.37,6, 2) Maiju Mukkala 2.46,2, 3) Ronja Jaakkola 2.51,1

P14v 600m: 1) Leevi Lattu 2.02,2

Naiset 3000m: 1) Kristiina Isokorpi 15.37,1, 2) Johanna Wraali 16.08,7, 3) Emma Ranne 16.09,0

Miehet 3000m: 1) Mikko Laaksonen 11.44,7, 2) Karri Lattu 12.07,7 3) Arttu Apajasalo 13.07,0

Miehet 35v 3000m 1) Juha Korkeakoski 16.00,0, 2) Juha Mukkala 17.58,4

P8v Pituus: 1) Veeti Rantanen 2.87, 2) Aleksi Kurkinen 2.75, 3) Veeti Korkeakoski 2.55, 4) Vertti Leivo, 5) Tuukka Mukkala, 6) Jonatan Nylund, 7) Erkka Haanpää, 8) Severi Salo

T8v Pituus: 1) Alisa Oikkonen 2.80, 2) Fiianna Saarinen 2.68, 3) Lempi Mattila 2.28, 4) Ella Åkerström, 5) Milja Jussila, 6) Isabella Lehtikangas, 7) Milja Huuhka, 8) Amanda Salo, 9) Lotta Uusi-Marttila

P10v Pituus : 1) Oliwer Isokorpi 3.25, 2) Nooa Jussila 3.05, 3) Artturi Silvennoinen 2.98, 4) Eevertti Salmi 2.97, 5) Arttu Leivo, 6) Liinus Näyrä

T10v Pituus: 1) Ellen Kurkinen 2.86, 2) Eveliina Hoikkala 2.67

P12v Kuula : 1) Arttu Apajasalo 6.46, 2) Mikko Niemi 4.97, 3) Niilo Miikkulainen 4.78

T12v Kuula : 1) Sini Mikola 6.28, 2) Ronja Jaakkola 6.06, 3) Maiju Mukkala 4.50

Miehet Kuula: 1) Markus Kallunki 11.21

Miehet 35v Kuula 1) Juha Korkeakoski 8.05

Miehet 40v Kuula 1) Jouni Kivini 9.77, 2) Arto Niemi 7.96

Miehet 50v Kuula 1) Petteri Kurkinen 0.29, 2) Anssi Perämäki 8.79

Naiset Kuula 1) Maria Vanha-Rauvola 8.98, 2) Anniina Näyrä 7.86, 3) Emma Ranne 7.02

Naiset 35v Kuula 1) Johanna Wraali 7.05, 2) Riikka Piispa 6.68

Naiset 40v Kuula 1) Marjut Niemi 5.31

Miehet Keihäs 1) Markus Kallunki 50.56, 2) Simo Rehunen 43.67, 3) Jari Kortelainen 34,15, 4) Arto Niemi 28,79

Miehet 35v Keihäs 1) Juha Korkiakoski 26,81

Naiset Keihäs: 1) Venla Olli 45.80, 2) Maria Vanha-Rauvola 24.50, 3) Anniina Näyrä 18.80

Naiset 35v Keihäs 1) Johanna Wraali 17.17

P4v Pallonheitto: 1) Venni Hakala 10,77, 2) Niilo Huuhka 5.28, 3) Niko Miikkulainen 5.18, 4) Aapo Huuhka, 5) Miro Viljanen, 6) Jonathan Tähtivuori, 7) Elias KOrtelainen, 8) Vilho Viitanen 1.76

T4v Pallonheitto: 1) Armi Hakala 4.40, 2) Fiona Näyrä 3.39, 3) Uma Kivini 3.52, 4) Lumi Lehtimäki, 5) Laila Pihlajaniemi, 6) Seela Ranne, 7) Fanny Viitanen

P6v Pallonheitto: 1) Oliver Jaakkola 20.60, 2) Nooa Näyrä 17.10, 3) Aleksi Kortelainen 14.47, 4) Niko Miekanmaa, 5) Frans Näyrä, 6) Otto Leivo, 7) Urho Ranne, 8) Samu Tuominen, 9) Iivo Kivini

T6v Pallonheitto: 1) Stella Lehtikangas 6.74, 2) Lilja Lehtimäki 6.06, 3) Linda Uusi-Marttila 5.66, 4) Ellen Hakala, 5) Ilona Olkkonen, 6) Venla Rautevaara, 7) Jade Konsi, 8) Emilia Glade, 9) Hilma Leivo, 10) Leea Pihlajaniemi, 11) Laura Lievonen, 12) Mirella Järvinen

2018-09-04T14:18:55+00:0004.09.2018|Hallinto, Vapaa-aika|